Certyfikat paszy wolnej od GMO

Farmio to pierwsze w Polsce jaja, które pochodzą od kur karmionych certyfikowaną paszą wolną od GMO (genetycznie zmodyfikowanych organizmów).

Dlaczego certyfikat na pasze wolne od GMO jest ważny?
Pasza podawana kurom to najistotniejszy czynnik wpływający na jakość jaj. Certyfikat jest niezależnym potwierdzeniem jakości paszy i użycia do jej produkcji składników niemodyfikowanych genetycznie.

W Polsce do karmienia kur niosek, powszechnie używane są pasze zmodyfikowane genetycznie, szacuje się, że stanowią one ponad 90% rynku. By stworzyć konsumentom oraz hodowcom alternatywę, jesienią 2012 r. podjęliśmy zakończone sukcesem starania o uruchomienie w naszym kraju certyfikowanej produkcji najwyższej jakości pasz nie zawierających składników genetycznie zmodyfikowanych. W związku z planowanym przedsięwzięciem biznesowym, udało nam się przekonać czołowego producenta paszy na świecie, obecnego na polskim rynku, do rozpoczęcia w naszym kraju takiej produkcji oraz przeprowadzenia certyfikacji paszy wolej od GMO według światowego standardu.

Certyfikat „Non GMO Supply Chain Standard”

Producent pasz używanych do karmienia kur posiada międzynarodowy certyfikat „Non GMO Supply Chain Standard, Version 3.0” firmy SGS, która jest uznana za światowego lidera w dziedzinie kontroli, weryfikacji, badań i certyfikacji. Jest to pierwszy taki certyfikat w zakresie braku GMO w paszy w Polsce. W naszym kraju do tej pory nie było takiego standardu.

Certyfikat oraz dodatkowe badania próbek pasz pobieranych we współpracujących gospodarstwach, dają gwarancję stosowania w chowie kur niosek wyłącznie wysokiej jakości pasz bez składników zmodyfikowanych genetycznie.