Jaja farmio
pakujemy:





O jajka dbamy jak nikt inny,
dlatego nasze pochodzą od kur karmionych paszą wolną od GMO.
Oferujemy pełen asortyment
świeżych jaj kurzych z różnych
rodzajów chowu:
Poza standardowymi wielkościami/rodzajami opakowań pakujemy także produkty pod indywidualne zamówienia m.in. w niestandardowe wielkości opakowań, w opakowania marki własnej, realizujemy także serie limitowane/okazjonalne (np. jaja w opakowaniach ze świąteczną etykietą).
Od kilkunastu lat Farmio SA oferuje jajka sprzedawane pod marką Farmio, charakteryzujące się najwyższą jakością, pochodzące od kur karmionych paszą bez GMO oraz dodatkowo badane na obecność antybiotyków.
Współpraca z fermami odbywa się zgodnie z restrykcyjną polityką jakości Farmio, której kluczowymi elementami są: wymóg karmienia kur paszą wolną od GMO oraz badania jaj na obecność antybiotyków w niezależnym, certyfikowanym laboratorium.
Gotowy produkt, jakim jest jajo kurze zaraz po jego zniesieniu jest przekazywane do pakowni poprzez zautomatyzowany system taśm transportowych. W trakcie przesuwania jaja z kurnika do ostatecznego zapakowania, przechodzi ono proces wizualnego sortowania pod kątem zabrudzeń i pęknięć. Następnie specjalistyczny inspektor pęknięć analizuje strukturę skorupki, aby wykryć jej wady, które są niewidoczne dla ludzkiego oka. Dalej jaja kierowane są do tunelu UV celem dezynfekcji, który pozwala na eliminację do 100% bakterii takich jak: Salmonella, E. Coli, a także innych mikroorganizmów, które mogą być obecne na powierzchni jaj. W ostatniej fazie, poprzez zautomatyzowany proces sortowania jaja są ważone i kierowane na odpowiednie tory, zaprogramowane na konkretną wagę, znakowane numerem weterynaryjnym i umieszczane w opakowaniach jednostkowych.
Jakość i bezpieczeństwo żywności to kluczowe wartości marki Farmio.
GMO to genetycznie zmodyfikowany organizm, którego kod genetyczny został sztucznie zmieniony dzięki zastosowaniu inżynierii genetycznej wymyślonej przez człowieka. Tego rodzaju zmiany nie zachodzą w sposób naturalny w środowisku. Najwięcej kontrowersji budzą modyfikacje genetyczne polegające na wprowadzeniu do danego organizmu roślinnego genu pochodzącego z innego gatunku. Tak powstają „rośliny transgeniczne” odporne na działanie środków chemicznych, używanych masowo przy ich uprawie. Z upraw roślin transgenicznych pochodzą ziarna wykorzystywane przy produkcji żywności oraz pasz, którymi karmione są zwierzęta hodowlane. Stosowanie dużej ilości oprysków dodatkowo powoduje skażenia środowiska.
Polskie prawo co prawda nakazuje producentom oznaczanie produktów żywnościowych zawierających składniki GMO, jednak istnieje wyraźna luka w przepisach, która powoduje, że produkty spożywcze, pochodzące od zwierząt karmionych paszami genetycznie modyfikowanymi, np. kur niosek, nie są objęte tym nakazem(1). Może to budzić wątpliwości, ponieważ soja i kukurydza GMO są powszechnie stosowane do produkcji pasz dla zwierząt (bydła, trzody chlewnej i drobiu).
Wpływ żywności genetycznie modyfikowanej na organizm człowieka nie został jeszcze zbadany, ale w świetle dotychczasowych analiz i eksperymentów istnieje ryzyko potencjalnych zagrożeń. Pomimo, że produkty GMO są dopuszczone do sprzedaży, uważamy naturalne składniki i żywność wolną od GMO za lepszą dla ludzi i zwierząt. Dlatego dajemy konsumentom możliwość dokonania świadomego wyboru żywności, która powstała przy zastosowaniu paszy wolnej od GMO. Chcemy również przekazywać naszym zdaniem istotne informacje na temat GMO, oparte na doniesieniach naukowych i wynikach badań
(1) Ustawa z dnia 22 czerwca 2001 r. o organizmach genetycznie zmodyfikowanych.
Farmio wprowadziło pierwszy w Polsce program dodatkowych badań na obecność antybiotyków w składzie jaj, który odbywa się przy współpracy z niezależnym, akredytowanym laboratorium analitycznym.
Wiemy, że pozostałości antybiotyków w żywności to jeden z problemów, który mocno niepokoi współczesne społeczeństwo. Chcemy dostarczać na rynek produkty o kontrolowanej i wysokiej jakości.
1. Pobranie próbek jaj na fermie
Zgodne z wymaganiami laboratorium próbki jaj pobierane są regularnie we wszystkich gospodarstwach, z którymi współpracujemy.
2. Analiza próbek w akredytowanym laboratorium
Próbki analizowane są w akredytowanym laboratorium według międzynarodowych procedur stosowanych przy badaniach na obecność antybiotyków w produktach żywnościowych.
3. Analiza wyników
W ciągu kilku dni od otrzymania próbek, laboratorium przesyła wyniki przeprowadzonych analiz. Otrzymywane wyniki badań potwierdzają bezpieczeństwo jaj Farmio.
Badania prowadzone są od początku istnienia marki Farmio na rynku i wszystkie otrzymane wyniki badań nie wykazały niedozwolonej obecności antybiotyków w jajach Farmio.
Współpracujemy z laboratorium analitycznym J.S. Hamilton, które posiada akredytację Polskiego Centrum Akredytacji.
Dowiedz się na jakie stanowiska aktualnie poszukujemy kandydatów i przekonaj się sam dlaczego warto z nami pracować.
Zobacz aktualne oferty pracy