Farmio to pierwsze jaja:
- dodatkowo przebadane na antybiotyki
- od kur karmionych paszą bez GMO

 

Co to jest GMO?

GMO
Dowiedz się więcej o żywności modyfikowanej genetycznie i o tym dlaczego warto jej unikać więcej »

Jak obchodzić się z jajkiem?

Banner

Wartości Farmio

Jakość i bezpieczeństwo żywności to kluczowe wartości marki Farmio. Chcemy dać konsumentom możliwość wyboru jaj o wysokiej i systematycznie kontrolowanej jakości.

Produkcja jaj Farmio odbywa się w wybranych polskich gospodarstwach kur niosek, które przestrzegają naszej restrykcyjnej polityki jakości i standardów żywienia kur. Do karmienia kur, od których pochodzą jaja Farmio używana jest wyłącznie certyfikowana pasza wolna od GMO, a jaja są dodatkowo badane na obecność antybiotyków. Prowadzona polityka jakości oraz niezależny system kontrolny, daje nam oraz naszym konsumentom gwarancję najwyższej jakości.

Farmio w trosce o konsumentów

W przypadku nieprzestrzegania zasad prawidłowego podawania zwierzętom hodowlanym leków przeciwbakteryjnych, istnieje ryzyko niezgodnej z prawem obecności antybiotyków w produktach od nich pozyskiwanych. Regularne spożywanie przez człowieka nawet niewielkich ilości antybiotyków w produktach odzwierzęcych może powodować negatywne dla zdrowia konsekwencje.

jajka badane na antybiotykiW trosce o zdrowie konsumentów wprowadziliśmy pierwszy w Polsce, niezależny program dodatkowych badań jaj na obecność antybiotyków, który odbywa się przy współpracy z niezależnym, akredytowanym laboratorium. Prowadzenie takich badań nie jest obowiązkowe, ale my chcemy je robić, ponieważ jakość i bezpieczeństwo produktów oferowanych pod marką Farmio stanowią dla nas absolutny priorytet.

Farmio daje nowe możliwości wyboru

Produkcja jaj w Polsce oparta jest  w ponad 90% na karmieniu kur paszami zmodyfikowanymi genetycznie. Powszechnie dostępne sondaże wskazują, że Polacy domagają się możliwości wyboru żywności, która pochodzi od zwierząt karmionych paszą wolną od GMO.

certyfikat paszy wolnej od gmoWprowadziliśmy na rynek Polski pierwszą markę jaj od kur karmionych certyfikowaną paszą wolną od GMO. Producent pasz używanych przy produkcji jaj Farmio posiada międzynarodowy certyfikat „Non GMO Supply Chain Standard”, co jest niezależnym potwierdzeniem użycia do ich wytworzenia wyłącznie składników niemodyfikowanych genetycznie.

Farmio dba o środowisko naturalne

Jajka Farmio pakowane są w proekologiczne opakowania wykonane na bazie papieru makulaturowego  –  odnawialnego, biodegradowalnego surowca, neutralnego dla emisji dwutlenku węgla. Etykiety opakowań produkowane są z papieru z certyfikatem FSC, co gwarantuje, że papier ten pochodzi z obszarów zrównoważonej gospodarki leśnej. Wyeliminowanie w procesie produkcji jaj Farmio składników pochodzących z upraw genetycznie modyfikowanych jest działaniem korzystnym dla środowiska. W świetle doniesień naukowych uprawy GMO stwarzają zagrożenie dla biologicznej różnorodności i mogą niekorzystnie wpływać na środowisko naturalne, dlatego w wielu krajach, w tym w Polsce, są zabronione

Co wyróżnia jajka Farmio?

  • To pierwsza marka, która wdrożyła podwyższone standardy kontroli jakości jaj.
  • To pierwsza marka jaj realizująca regularny program niezależnych badań na obecność antybiotyków.
  • To pierwsza marka jaj od kur karmionych certyfikowaną paszą wolną od GMO.