Farmio to pierwsze jaja:
- dodatkowo przebadane na antybiotyki
- od kur karmionych paszą bez GMO

 

Co to jest GMO?

GMO
Dowiedz się więcej o żywności modyfikowanej genetycznie i o tym dlaczego warto jej unikać więcej »

Jak obchodzić się z jajkiem?

Banner

Antybiotyki

Wszystkie produkty spożywcze dostępne na rynku muszą być bezpieczne dla konsumentów. Bezpieczeństwo żywności to jeden z najważniejszych celów realizowanej w Polsce polityki żywieniowej. Mimo rygorystycznych regulacji prawnych mają miejsce odstępstwa od obowiązujących w zakresie produkcji spożywczej norm. Zdarza się, że w produktach pochodzenia zwierzęcego zostaje wykryta niedozwolona obecność antybiotyków. Sytuacja ta jest najczęściej wynikiem niezgodnego z prawem podawania zwierzętom leków – zarówno w ramach leczenia jak i profilaktyki.

Regularne spożywanie przez człowieka nawet niewielkich ilości antybiotyków obecnych w produktach odzwierzęcych może powodować negatywne dla zdrowia konsekwencje. Do najczęstszych zalicza się ryzyko niepowodzenia terapii antybiotykowych podczas leczenia chorób zakaźnych (tzw. antybiotykoodporność) oraz powstawanie reakcji alergicznych.

Warto zapoznać się z poniższymi materiałami, by mieć szerszą wiedzę na temat zastosowania antybiotyków w produkcji żywności odzwierzęcej i jego skutków.